Budżet Obywatelski we Władysławowie z 7 projektami do realizacji

Dziennikarz , 10 października 2019

Foto: UM Władysławowo

4 miejskie i 3 na terenach wiejskich – w sumie 7 projektów wybrali mieszkańcy Gminy Władysławowo w czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Do podziału tak jak poprzednio było 350 tys zł z tradycyjnym podziałem na część miejską i wiejską. Wybierano spośród 26 projektów, swoich faworytów wskazało nieco ponad 12 procent uprawnionych do głosowania.

We Władysławowie ze zwycięskich projektów najdroższe jest oświetlenie przy boisku głównym na stadionie przy Żwirowej. 70 tys zł ma kosztować wykonanie drogi z płyt od ulicy Rybackiej w kierunku Towarowej. Powstaną też figury ryb przedstawiających życie ludzi by ozdobić każde z pięciu osiedli oraz sfinansowane zostaną usługi przewodnika by zapoznać turystów z historią miasta. Wśród propozycji z terenów wiejskich największe poparcie zyskał pomysł zagospodarowania terenu w Chłapowie na potrzeby rowerzystów. Drugie miejsce zajęła propozycja montażu radarowych wyświetlaczy w Tupadłach, Ostrowie i Chałupach. Zrealizowana zostanie też rozbudowa parku linowego w Rozewiu.

mogą czuć pomysłodawcy utworzenia Skate Parku w Jastrzębiej Górze i placu zabaw dla czworonogów we Władysławowie. Choć zdobyły duże poparcie to na ich budowę nie starczyło środków. W zamian zrealizowane zostaną tańsze projekty z kolejnych pozycji w rankingu.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: