W Pucku od stycznia wzrosły stawki za odbiór śmieci

Dziennikarz , 8 stycznia 2019

Mieszkańcy Pucka od stycznia płacą więcej za odbiór śmieci. O 3 zł od osoby miesięcznie za zbierane selektywnie i o 5 zł za oddawane bez segregowania. To kolejna już podwyżka stawek w tym mieście – w maju ubiegłego roku podwyższono je odpowiednio: o 54 i 44 procent.

– Obie są wynikiem obowiązującego od zeszłego roku rozporządzenia Rady Ministrów – mówi burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska.

Określono w nim wzrost opłat za umieszczanie odpadów co rok do 2020 roku. Samorządy muszą tak dobrać stawki za odbiór odpadów by pokryć wszystkie koszty. Śmieci z Pucka wywożone są do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Czarnówku, na które przepisy także nakładają nowe obowiązki. Od Nowego Roku w Pucku obowiązuje miesięczna stawka od osoby w wysokości 16-u zł za odpady zbierane selektywnie i 25 zł za zmieszane. Nie trzeba składać nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Klëka Radia Kaszëbë, 08.01.2019 

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: