Była pod każdym względem rekordowa. W Gdyni zakończyła się jedna z najważniejszych imprez żeglarskich w basenie Morza Bałtyckiego

Dziennikarz , 31 lipca 2023

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë, 31.07.2023, 08:55

Żeglarze są bogatsi o doświadczenia, a turyści o wrażenia. Zakończył się festiwal Gdynia Sailing Days.

Przez prawie miesiąc trwały zmagania na wodzie oraz działania promocyjne w marinie i na plaży. – Gościliśmy żeglarzy z 50 krajów, a było ich blisko 2 tysiące – podsumowuje Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. To rekord frekwencji w 24-letniej historii festiwalu. Rekordowa była też liczba regat najwyższej rangi. Na Żeglarskich Dniach Gdyni ścigali się zarówno doświadczeni żeglarze, z medalistami Igrzysk Olimpijskich na czele, jak i najzdolniejsi w Polsce i na świecie juniorzy oraz dzieci rozpoczynające przygodę z tym sportem. Celem tej imprezy jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia.

Za rok Gdynia Sailing Days świętować będzie srebrne gody. Poza tradycyjnymi wydarzeniami na Zatoce Gdańskiej odbędą się mistrzostwa Europy w klasie 29er.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: