Do „Małego ZUS plus” przedsiębiorcy mogą się zgłaszać do 1 lutego

Dziennikarz , 8 stycznia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 08.01.2021 10:55

Przez cały styczeń przedsiębiorcy mogą się zgłaszać do „Małego ZUS plus”. Dzięki temu, będą mogli płacić niższe składki na ubezpieczenie społeczne. Jak przypomina ZUS – należy pamiętać, że im niższe składki płacimy, tym niższe świadczenia otrzymamy.

Z „Małego ZUS plus” mogą korzystać przedsiębiorcy, których przychód w poprzednim roku kalendarzowym nie przekroczył 120-u tys. zł. Jeśli działalność gospodarcza była prowadzona krócej, limit przychodu liczy się proporcjonalnie do liczby dni prowadzenia firmy. Z ulgi może skorzystać tylko osoba, która w poprzednim roku prowadziła działalność gospodarczą przez co najmniej 60 dni. Kwota składek przy „Małym ZUS plus” zależy od dochodu. Podstawą ich wymiaru jest połowa przeciętnego miesięcznego dochodu uzyskanego z działalności w poprzednim roku. Przedsiębiorca, który chce korzystać z „Małego ZUS plus” i spełnia warunki, powinien zgłosić się maksymalnie do 1 lutego. Osoba, która korzystała z ulgi w ubiegłym roku i nadal spełnia warunki nie musi zgłaszać się ponownie.

Przedsiębiorca może korzystać z nowych rozwiązań przez 36 miesięcy w ciągu kolejnych 60 miesięcy prowadzenia działalności. Ulga dotyczy tylko składek na ubezpieczenia społeczne.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: