„Może to być sposób na życie, dla osób które chcą się związać z wojskiem” – mówił na naszej antenie major Jacek Herbasz

Dziennikarz , 18 maja 2022

Klëka Radia Kaszëbë 18.05.2022, 14:55

Major Herbasz z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gdyni przypomina, że chodzi o rozpoczynający się nabór do nowego rodzaju służby – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Wstąpić do niej będzie można od 21 maja. Tego dnia odbędą się też pikniki, na których wojsko chce zaprezentować, że jest nowoczesne i jest stabilnym pracodawcą. Wstępując na ochotnika mamy możliwość decydowania o swoim wolnym czasie, możemy też w każdej chwili służbę przerwać. Można też wybrać jednostkę, w której chcemy odbyć specjalistyczne szkolenie. Możliwość zostania zawodowym żołnierzem to jedna z opcji, które otwierają się dzięki dobrowolnej służbie wojskowej. To m.in. łatwiejsze znalezienie pracy w administracji publicznej. Ochotnicy będą zarabiać tyle, co zawodowi żołnierze. Sobotnie pikniki rekrutacyjne w naszym województwie odbędą się w Lęborku na placu Pokoju i Malborku na placu Jagiellończyka. Każdy od 11.00 do 18.00.

Rozmowy o nowym rodzaju służby wojskowej możecie jeszcze posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: