Dodatkowe dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych

Dziennikarz , 12 grudnia 2019

Oszczędności przetargowe pozwolą na dofinansowanie remontu 27 pomorskich km dróg. Podpisano 13 umów na pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. Opiewają w sumie na 18 mln 600 tys zł.

Największe wsparcie otrzymał powiat bytowski, bo prawie 6 mln zł na remont dróg w Lipnicy. Ponad 3 mln zł przyznano gminie Kosakowo na budowę dróg w Pogórzu. Ponad 2 mln 200 tys zł trafi do powiatu wejherowskiego na przebudowę ulicy Pomorskiej w Rumi.

Dwie dotacje otrzymała gmina Dziemiany – to w sumie ponad 1 mln 400 tys zł na przebudowę drogi z Kalisza do Belfortu oraz ulic Kowalskiej i 8 marca. Wsparcie otrzymały też gminy: Pruszcz Gdański, Kolbudy, Bytów, Brusy, Sulęczyno, Choczewo, Kartuzy oraz Gdynia.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych w województwie pomorskim z pierwszego naboru realizowane są 53 zadania z łącznym dofinansowaniem na poziomie ponad 68-u mln zł. W drugim naborze wsparcie wyniosło 187 mln zł, przyznano je na 152 inwestycje.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: