Etnofilologia kaszubska wraca na na Uniwersytet Gdański

Dziennikarz , 13 września 2019

Klëka Radia Kaszëbë 12.09.2019 09:55

Etnofilologia kaszubska wraca na na Uniwersytet Gdański, nie wiadomo jednak w jakim kształcie. Rekrutacja zakończyła się sukcesem, ale kierunek trzeba dostosować do nowych przepisów.

Etnofilologię kaszubską zawieszono w ubiegłym roku ze względu na zbyt małą liczbę chętnych, tym razem limit 25 osób spełniono z nawiązką. Zgłoszeń było 42, z czego 28 osób złożyło dokumenty.

– O przywrócenie kierunku możemy być spokojni – mówił w audycji Dzień Dobry Kaszuby dziekan Wydziału Filologicznego UG Maciej Michalski.

Szykują się jednak zmiany spowodowane nowymi przepisami dotyczącymi szkolnictwa wyższego przyjętymi na początku sierpnia przez Sejm. Etnofilologia kaszubska po trzech latach miała dać absolwentom możliwość nauczania w podstawówkach języków: kaszubskiego i polskiego. Teraz jednak uprawnienia uzyskuje się po ukończeniu obu stopni studiów na tym samym kierunku.

W grę wchodzi więc trzyletni program etnofilologii kaszubskiej bez specjalności nauczycielskiej bądź pięcioletnie studia magisterskie.

Rozmowy z dziekanem możecie jeszcze posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: