Spektakl Charytatywny NIE PEWNA ŻYRAFA | 30 XI

Teatr Gdynia Główna [Gdynia]

Zaplanuj wydarzenie
Data: 30 listopada 2022
Godzina: 18:00
Sprawdź dojazd : Teatr Gdynia Główna
Adres: Gdynia
Program

Wszyscy możemy mierzyć się z hejtem i wykluczeniem, ale to dzieci są na nie najbardziej  narażone. Naprzeciw tym zagrożeniem wychodzi Fundacja Adaptacja z charytatywnym  spektaklem dziecięcym „Nie pewna żyrafa”. 

Spektakl opowiada historię żyjącej w dżungli żyrafy, która musi się zmagać na co dzień z  brakiem zainteresowania od rodziców oraz z hejtem ze strony zwierząt zamieszkujących  dżunglę. Jej los odmieni spotkana na drodze dziewczynka radząca sobie z podobnymi  problemami. Razem staną do walki z przeciwnościami otaczającego ich świata. „Nie pewna  żyrafa” to forma połączenia nauki z zabawą dla uczestniczących w przedstawieniu dzieci.  Radzenie sobie ze stresem, praca zespołowa, ćwiczenie pamięci oraz koncentracji i rozwijanie  pasji – temu wszystkiemu sprzyjać ma realizacja „Nie pewnej żyrafy”. Twórcy chcą pokazać,  do jakiej destrukcji prowadzi hejt, i przypomnieć, że każdy ma prawo do szczęścia. 

Przedstawienie tworzą dzieci wspólnie z pracownikami Fundacji. Spektakl teatralny będzie  zwieńczeniem prowadzonych przez nas warsztatów integracyjnych „Supermocni”  wspierających rozwój mentalny dzieci od 7. do 14. roku życia. Jego scenariusz powstał właśnie  podczas realizacji tych zajęć. Nad „Nie pewną żyrafą” pracują wspólnie dzieci z Polski i  Ukrainy. 

Charytatywny spektakl pt. „Nie pewna żyrafa” odbędzie się w dniu 30.11.2022 r. o godzinie  18:00 na deskach Teatru Gdynia Główna w Gdyni. Spektakl jest biletowany w formie biletów cegiełek kosztujących 30 zł. Bilety można zakupić w siedzibie Fundacji Adaptacja na ul.  Chylońskiej 191 do 29 listopada. Zysk przeznaczony będzie na dary dla potrzebujących dzieci.  Podczas spektaklu będzie prowadzona również zbiórka pieniędzy, które później zostaną  przekazana na ten sam cel. 

Od 2014 r. Fundacja Adaptacja działa na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych,  wykluczonych społecznie i wszystkich, którym zależy na aktywizacji. W ramach swoich  działań prowadzi Świetlicę Opiekuńczą dającą seniorom możliwość integracji z rówieśnikami  w domowych warunkach. Fundacja zapewnia im opiekę, a wszystkie aktywności są  dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości. Podopieczni mogą liczyć na pomoc  fizjoterapeuty oraz brać udział w terapii zajęciowej.

Więcej informacji pod numerem 570 045 955 i na stronie internetowej www.adaptacja.info.  Fundację Adaptacja można wesprzeć na numer konta: Bank Pekao S.A. 28 1240 5442 1111  0010 9755 5415. 

Wydarzenie finansowane ze środków z konkursu „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja  Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022-2023” w ramach Resortowego  Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022-2025 finansowanego ze środków  rezerwy Funduszu Pracy, których dysponentem jest Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

 

Current track

Title

Artist