Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Zienkiewicza szuka uzdolnionych dzieci w trudnej sytuacji materialnej

Dziennikarz , 29 sierpnia 2019

Klëka Radia Kaszëbë 29.08.2019 12:55

Chcą pomagać uzdolnionym dzieciom rozwijać ich pasje. Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Zienkiewicza wspiera najmłodszych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

Takie było marzenie Jerzego Zienkiewicza – mieszkańca Rumi, społecznika, założyciela Stowarzyszenia Tenisa Stołowego “Małe Trójmiasto”. Zmarł na raka zanim spełnił swoje marzenie o fundacji. Za to założyli ją jego najbliżsi i przyjaciele.

– Nauczył nas, że warto pomagać i prosić o pomoc – mówiły w audycji Dzień Dobry Kaszuby Anna Chmielewska i Sylwia Zmarlak z Fundacji Edukacyjnej.

Siedziba fundacji mieści się w Gdyni, ale jak podkreśla Anna Chmielewska, nie ogranicza jej miejsce zamieszkania ani rodzaj talentu dziecka potrzebującego wsparcia.

Do Fundacji Edukacyjnej im Jerzego Zienkiewicza można zgłaszać utalentowane dzieci. Mile widziany będzie też akces osób bądź instytucji, które wesprą jej misję. Rozmowy z gośćmi audycji Dzień Dobry Kaszuby można posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: