Gdynia w Globalnej Sieci Miast Uczących Się UNESCO

Dziennikarz , 9 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 09.07.2019 09:55

Gdynia doceniona za wkład w edukację mieszkańców i włączanie ich w procesy decyzyjne poprzez konsultacje. Została członkiem Globalnej Sieci Miast Uczących Się UNESCO.

– To elitarne grono, bo takich miast jest 200 na świcie i teraz jedno w Polsce – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

By otrzymać status miasta uczącego się trzeba realizować wizję kształcenia ustawicznego.

– W Gdyni taka możliwość jest w placówkach edukacyjnych dla dorosłych w każdym wieku – mówi wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz.

– W Gdyni kształcenie ustawiczne możliwe jest też na poziomie nieformalnym – czyli w instytucjach kultury, centrach sąsiedzkich czy w programie otwartych szkół, w którym byliśmy prekursorem i który prowadzimy od dwudziestu lat – wylicza wiceprezydent Gdyni Michał Guć.

Dostęp do edukacji mają także seniorzy, których 13 tysięcy jest objętych działaniami Centrum Aktywności Seniora. Członkostwo w Globalnej Sieci Miast Uczących Się UNESCO jest bezpłatne. Daje dostęp do strategii innych miast, kontakt z siecią ekspertów i wsparcie techniczne.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: