Gdynia: Zamknięta estakada Kwiatkowskiego

Dziennikarz , 23 czerwca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 23.06.2021, 06:55

Estakada Kwiatkowskiego w Gdyni zamknięta na cały dzień. Ruch wstrzymano w rejonie uszkodzenia na wysokości ulicy Morskiej.

W poniedziałek wieczorem doszło tam do uszkodzenia dylatacji, służącej do przenoszenia naprężeń w jezdni. Jak wyjaśnił nam wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk do awarii przyczynił się upał. Estakada była częściowo przejezdna w stronę północnych dzielnic Gdyni. Teraz jest całkowicie zamknięta. W ramach działań naprawczych zostaną zamontowane metalowe płyty pokrywające obszar dylatacji. Ma to potrwać do wieczora. Jak poinformował Marek Łucyk – po sprawdzeniu rozwiązania zostanie podjęta decyzja o przywróceniu ruchu samochodów osobowych. Jeżeli testy wypadną pozytywnie możliwe jest dopuszczenie także ruchu ciężarowego z obniżoną prędkością przejazdową.

Wiceprezydent Gdyni podaje, że objazd zamkniętej części Estakady Kwiatkowskiego jest możliwy ulicą Morską. Naprawa samej dylatacji może potrwać do pięciu tygodni, bo trzeba ją zamówić na wymiar.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: