Gdyńskie szpitale otrzymały dodatkowe 6,5 mln zł unijnej dotacji na walkę z COVID-19

Dziennikarz , 22 marca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 22.03.2021 08:55

Gdyńskie szpitale otrzymały 6,5 mln zł na walkę z COVID-19. To dodatkowe środki z funduszy unijnych zarządzane przez samorząd województwa pomorskiego. Podpisano już aneks do umowy.

Do Szpitala św. Wincentego a Paulo zakupionych zostanie 17 łóżek i wykonane zostaną prace budowlane. Powstanie zintegrowana Izba Przyjęć – ginekologiczna, internistyczna i ogólna. Dodatkowe środki pozwolą też na poprawę funkcjonalności systemu teleinformatycznego linii radioterapeutycznej – zarówno w Szpitalu św. Wincentego a Paulo jak i Szpitalu Morskim im. PCK. Usprawni to pracę medyków, umożliwi zdalne diagnozowanie pacjentów i wykonywanie pracy z różnych lokalizacji. Oba szpitale już kolejny raz otrzymały środki z Unii Europejskiej na walkę z COVID-19. W trakcie pierwszej fali pandemii w maju były to 2 mln zł na zakup środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji. W styczniu tego roku samorząd województwa przekazał im ponad 7 mln zł na sprzęt do diagnostyki i leczenia chorych, zakażonych koronawirusem. To w sumie daje 16 mln 100 tys zł.

Do tej pory z unijnych środków będących w dyspozycji Zarządu Województwa Pomorskiego na wsparcie szpitali w walce z COVID-19 przekazano prawie 117 mln zł.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist