Golec uOrkiestra – Stromy szlak

Dziennikarz , 19 czerwca 2023Golec uOrkiestra wraca z nowym singlem o tytule „Stromy Szlak”, który jest efektem współpracy zespołu z międzynarodowym team’em producenckim „Pelican”, stojącym m.in. za sukcesami piosenek „Paranoia” Darii, czy „Solo” Blanki.

Zespół niejednokrotnie udowodnił swoją otwartość na muzyczne eksperymenty, chociażby w hicie „Górą Ty”, dlatego i tym razem nie jest inaczej. „Stromy Szlak” w warstwie muzycznej to mieszanka dźwięków z pogranicza folktroniki, pop edm, oraz house’u. Lekkości i taneczności nadaje piosence charakterystyczny skrzypcowo-piszczałkowy motyw, swoisty znak jakości i rozpoznawalności formacji braci Golec. Inspiracją do stworzenia piosenki były słowa polskiej himalaistki Wandy Rutkiewicz „Każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”. Singiel  jest zapowiedzią najnowszego albumu Golec uOrkiestry, który zespół zamierza wydać z okazji jubileuszu 25-lecia swojej działalności. Planowana premiera wydawnictwa: jesień 2023 r.

Jeśli chcesz, by Golec uOrkiestra – Stromy szlak pojawiał się częściej na antenie Radia Kaszëbë, wybierz listę nowości – Frantówka Dnia 05/23 – odsłuchaj i zagłosuj.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: