Grupa Energa przestrzega przed oszustami

Dziennikarz , 28 stycznia 2019

Grupa Energa przestrzega przed oszustami podszywającymi się pod nią w e-mailach. Chodzi o odnotowane ostatnio próby oszustwa typu phishing. Oszuści kradną autentyczne logotypy firm, naśladują właściwy im styl korespondencji handlowej przygotowując wiadomości e-mail łudząco podobne do prawdziwych.

Przesyłane w nich łącza do stron WWW oraz załączniki po uruchomieniu mogą jednak doprowadzić do poważnych strat. Grożą zarówno zainfekowaniem komputerów i urządzeń mobilnych szkodliwym oprogramowaniem, jak też wykradzeniem danych. Przykładem jest odnotowane ostatnio podszywanie się w e-mailach pod Grupę Energa.

Odbiorcy otrzymują nieprawdziwą informację dotyczącą rzekomego potwierdzenia przelewu za zakup energii na znaczną kwotę. W żadnym wypadku nie należy korzystać z załączonych do takiego maila łączy i załączników. Warto też sprawdzać z jakiego adresu wiadomość została do nas wysłana.

Klëka Radia Kaszëbë, 28.01.2019 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: