May 28, 2026 - 59 views
W Krynicy Morskiej dobiega końca druga część Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Na Zalewie Wiślanym ściga się m.in. Agata Barwińska w klasie ILCA 6
SŁUCHAJ INFORMACJI: KLËKA, 28.05.2026
Przyjechała tu wprost z Mistrzostw Europy w Chorwacji, gdzie zajęła szóste miejsce. Puchar jest bowiem okazją do integracji środowiska i do zdobywania doświadczenia podczas rywalizacji na mistrzowskim poziomie.
„Myślę, że to jest ogólnie super okazja do tego, żeby właśnie pościgać się z każdym zawodnikiem, który jest w kadrze narodowej i nie tylko z całej Polski. Zawsze to jest fajne myślę uczucie. No i też dla mnie, ale też dla innych zawodników, żeby zrobić ten jeden cross przed tą zawodniczką, która zdobyła już wiele medali imprez mistrzostw. Ale dla mnie też, nie powiem, nie były to łatwe wyścigi dzisiaj. Także bardzo się cieszę, że tu jestem i mam nadzieję, że każdego roku będę się pojawiać tutaj".
Rywalizację w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego podzielono na trzy części. W sumie weźmie w nim udział blisko 700 zawodników z 17 klas żeglarskich.
Autor: Sylwia Bartosik, opracowanie: Weronika Koszałka / zdj. Polski Związek Żeglarski
Comments(0)