Jan Potrykus: Wielki Festyn Charytatywny Pomagamy z klasykami

July 01, 2026 - 65 views

O Wielkim Festynie Charytatywnym Pomagamy z klasykami w Warszkowie, trasie zabytkowego Ursusa i zbiórce na rozbudowę Puckiego Hospicjum.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 5 lipca w Warszkowie i połączy pasję do motoryzacji z celem charytatywnym. Akcję zainauguruje trzydniowy przejazd pani Mileny, która pokona zabytkowym ciągnikiem trasę 800 kilometrów z Jaworzna. Podczas imprezy zaplanowano paradę około 400 klasycznych aut, licytację Fiata 126 z 1973 roku oraz zbiórkę krwi.

Z tej rozmowy dowiesz się:

  • Cel zbiórki charytatywnej – fundusze z festynu oraz licytacji zostaną przekazane na wsparcie rozbudowy Puckiego Hospicjum.

  • Wyczynowy przejazd Ursusem – pani Milena przejedzie traktorem bez dachu ponad 800 kilometrów bocznych dróg z Jaworzna na Kaszuby.

  • Licytacja unikatowego pojazdu – na aukcję trafi Fiat 126 z 1973 roku sprowadzony z Włoch, z ceną wywoławczą 10 tysięcy złotych.

  • Atrakcje i program festynu – w planie imprezy znajduje się parada zabytkowych aut, bicie rekordu w jedzeniu tony arbuza oraz akcja krwiodawstwa.


Audycja: Gość Dzień Dobry Kaszuby
Rozmawiali: K. Sudoł, R. Prokop
Emisja: 02.07.2026