Jarmark Wdzydzki i akcja „Pomorskie dla zdrowia”

Dziennikarz , 19 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 19.07.2019 07:55

We Wdzydzach ten weekend upłynie na największym na Kaszubach kiermaszu sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego. Będzie też okazja zadbać o zdrowie w ramach akcji pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Jarmark Wdzydzki odbywa się w muzeum na wolnym powietrzu. Przez dwa dni odbywają się pokazy dawnych zawodów, występują gawędziarze, kabarety, chóry i zespoły folklorystyczne. Organizowane są gry rodzinne i konkursy.

– Przede wszystkim jednak zjeżdżają tu twórcy ludowi, rękodzielnicy, rzemieślnicy i artyści, by pokazać swój warsztat pracy, umiejętności i wyroby – mówi Kamila Dąbrowska z Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach.

Jarmark Wdzydzki potrwa w sobotę i niedzielę od 10:00 do 18:00. W tych godzinach towarzyszyć mu będzie akcja „Pomorskie dla zdrowia”. Bezpłatnie będzie można wykonać profilaktyczne badania i skonsultować się ze specjalistą. W sobotę z kardiologiem, pulmonologiem i dietetykiem a w niedzielę z onkologiem.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: