Jest coraz mniej czasu na zgłoszenie do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Dziennikarz , 2 czerwca 2022

Klëka Radia Kaszëbë, 02.06.2022, 8:55

Do końca tego miesiąca trzeba zgłosić, czym ogrzewamy dom albo mieszkanie – przypominają miasta i gminy. Mowa o deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Chodzi o źródła ciepła, które pracowały przed pierwszym lipca ubiegłego roku. Nowe należy zgłaszać w ciągu 14-u dni. Taki obowiązek mają właściciele i zarządy budynków, także usługowych i gospodarczych, które ogrzewane są kotłem do mocy 1 MW. Dotyczy to wszystkich źródeł ciepła w obrębie nieruchomości. Zgłosić należy więc, oprócz pieca, także kuchnię węglową, kominek, fotowoltaikę, a nawet kozę. W deklaracji podajemy też informację o wykorzystywanych w nich paliwach.

Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna. Deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków można złożyć elektronicznie za pośrednictwem strony Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Można też pobrać druk i złożyć go w urzędzie swojego miasta czy gminy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist