Jest umowa na budowę ostatniego odcinka drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim

Dziennikarz , 3 stycznia 2022

O podpisaniu umowy na projekt i budowę odcinka S6 między obwodnicą Słupska a węzłem w Bobrownikach poinformował gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To ostatni z siedmiu odcinków ekspresówki pomiędzy Słupskiem i Trójmiastem.

Inwestycja ma potrwać 38 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych na etapie robót budowlanych. Koszt wyniesie blisko 549 mln zł. Powstanie odcinek S6 o długości 16 km, dwa węzły drogowe: Budy i Bobrowniki, obwód utrzymania drogi ekspresowej i dwa Miejsca Obsługi Podróżnych w Paprzycach. Jak informuje GDDKiA w naszym województwie kończą się prace przy budowie trzech odcinków S6 między miejscowością Bożepole Wielkie a Gdynią, czyli tzw. Trasy Kaszubskiej.

W ubiegłym roku podpisano umowy na kolejne odcinki: cztery między Słupskiem a Bożympolem Wielkim oraz dwa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Budowa wszystkich powinna zakończyć się w 2025 roku. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: