Jest umowa na trasę S6 Bożepole Wielkie – Leśnice

Dziennikarz , 30 lipca 2021

foto: Twitter/@GDDKiA_Gdansk
foto: Twitter/@GDDKiA_Gdansk

Ma zmniejszyć korki i skrócić podróż z Lęborka do Trójmiasta – podpisano umowę na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S6 Leśnice – Bożepole Wielkie.

To przedłużenie Trasy Kaszubskiej. Wykonawcą odcinka będzie Budimex, wartość kontraktu to ponad 718 mln. Czas realizacji 38 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Powstanie 22. km fragment drogi S6 z węzłami Lębork Południe, Lębork Wschód, Łęczyce i rozbudową węzła Bożepole Wielkie. Oprócz kontraktu z Budimexem podpisano także umowę na pełnienie nadzoru inwestorskiego z firmą Lafrentz Polska. Za 11 mln 600 tys zł będzie reprezentować na budowie Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Odcinek Leśnice – Bożepole Wielkie będzie częścią powstającej drogi ekspresowej S6, która ma połączyć nasze województwo z zachodniopomorskim. Na ukończeniu jest 42. km Trasa Kaszubska między Gdynią a Bożympolem Wielkim.

W projektowaniu jest pięć odcinków – dwa fragmenty Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, rozbudowa obwodnicy Słupska oraz Bobrowniki – Skórowo i Skórowo – Leśnice. Na etapie przetargu jest odcinek S6 od końca obwodnicy Słupska do Bobrownik.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: