Jest więcej czasu na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich. Nowy termin to 30 czerwca

Dziennikarz , 5 maja 2023

Rolnicy mają więcej czasu na składanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych. Podstawowa kampania miała się zakończyć w połowie maja. Termin przesunięto jednak na 30 czerwca.

Nabór po raz pierwszy przebiega według nowych zasad. Wynikają one z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-27. Aby otrzymać dopłaty, trzeba m.in. stosować zasady wzmocnionej warunkowości, a przestały obowiązywać pojęcia wzajemnej zgodności, czyli cross-compliance i zazielenienia. Co się nie zmieniło, to droga składania wniosków – czyli przez internet, wyłącznie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, dostępnej na Platformie Usług Elektronicznych.

Rolnicy, którzy nie mają komputerów, mogą liczyć na pomoc pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W tym roku w wypełnianiu wniosków bezpłatnie pomagają eksperci z Ośrodków Doradztwa Rolniczego.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: