Jeszcze do końca grudnia seniorzy z Pomorza mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciw pneumokokom

Dziennikarz , 14 grudnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 14.12.2020 10:55

Dobiega końca program bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom. Do końca grudnia mogą z nich korzystać mieszkańcy naszego województwa powyżej 65-go roku życia.

Warty 880 tys zł program sfinansowano z budżetu samorządu województwa. Realizatorem są Szpitale Pomorskie, ale szczepić się można w przychodniach w poszczególnych powiatach. Biorą w nim udział m.in. powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, gdański, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, tczewski i wejherowski oraz miasta: Gdynia, Słupsk i Sopot. Warto się zaszczepić, bo pneumokoki to bakterie wywołujące zapalenie zatok, migdałków, ucha środkowego, opon mózgowo – rdzeniowych czy sepsę, przyczyniają się też do zapalenia płuc.
Pełna lista miejsc, gdzie można się zaszczepić dostępna jest na stronie spółki Szpitale Pomorskie. Dla przykładu w powiecie bytowskim to przychodnie w miejscowościach: Kołczygłowy, Wałdowo, Dretyń i Borowy Młyn, a w powiecie puckim przychodnia we Władysławowie.

Termin upływa z końcem tego roku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: