Jutro główne obchody 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku

Dziennikarz , 3 czerwca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 03.06.2019 08:55

Główne obchody 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów odbędą się jutro w samo południe.

Na placu przy Europejskim Centrum Solidarności zostanie odśpiewany hymn Polski. Mieszkańcy Gdańska i zaproszeni goście podpiszą Deklarację Wolności i Solidarności. Natomiast o godz. 17.30 na Długim Targu zostanie wykonane wielkie Rodzinne Zdjęcie Polaków z Lechem Wałęsą, Donaldem Tuskiem i Aleksandrą Dulkiewicz. Wieczorem na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią artyści starszego, średniego i najmłodszego pokolenia.

– Przed Europejskim Centrum Solidarności stoi okrągły stół, który do 11 czerwca, na czas trwania Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku będzie miejscem debat – mówi Beata Szymańska, jeden z wykonawców stołu. Dodawała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Stół docelowo ma stać przed ECS do końca roku – mówi Dorota Brzezińska z działu projektów obywatelskich.

Do 11 czerwca w przestrzeni Gdańska będzie można wziąć udział w wielu wydarzeniach. Zaplanowano wystawy, warsztaty, debaty, projekcje filmów oraz spektakle. Natomiast, do 4 czerwca komunikacja miejska w Gdańsku będzie darmowa.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist