Jutro rozpocznie się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Jako pierwsze na konkretny termin mogą się umówić osoby po 80.

Dziennikarz , 14 stycznia 2021

Radia Kaszëbë 14.01.2021 08:55

Osoby po osiemdziesiątce od jutra będą mogły rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Tydzień później ruszą zapisy osób, które ukończyły 70 lat. Szczepienia dla seniorów rozpoczną się 25 stycznia. Termin można zarezerwować telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień.

Telefonicznie rejestrować będzie całodobowa i bezpłatna infolinia pod numerem 989. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty. Nie trzeba przy tym szczepić się w miejscu zameldowania, można wybrać dowolny punkt. Zapisać się będzie można także online przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. Trzeba mieć do tego Profil Zaufany. Rejestrować się na szczepienie można także kontaktując się z wybranym punktem. W naszym województwie jest ich 319. Aktualizowana lista dostępna jest na rządowych stronach gov.pl poświęconych szczepieniom przeciw COVID-19. Oprócz seniorów od jutra chęć zaszczepienia się mogą deklarować także chętni powyżej 18 roku życia. Po wypełnieniu formularza otrzymają e-mail z informacją o wystawieniu e-skierowania. Jednak na konkretny termin będzie się można umówić, gdy ruszy rejestracja dla grupy wiekowej lub zawodowej danej osoby.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: