Dotacje dla KGW na promocję szczepień przeciw COVID-19

Dziennikarz , 27 lipca 2021

fot. KGW Sławki
fot. KGW Sławki

Koła gospodyń wiejskich mogą się włączyć w promocję szczepień przeciw COVID-19 i pozyskać na ten cel dofinansowanie. Wnioski przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak poinformowano na rządowym portalu gov.pl promocję #SzczepimySię z KGW podzielono na 4 etapy. Pierwszy to organizacja festynu. Koło może pozyskać maksymalnie 3 dotacje do 8 tys zł każda. Jedno wydarzenie może trwać do trzech dni, trzeba na nim zapewnić możliwość zaszczepienia się przez minimum 5 godzin dziennie oraz co najmniej 3 atrakcje z listy podanej przez ARIMR. Przed festynem należy przeprowadzić kampanię informacyjną. Wnioski o dofinansowanie biura powiatowe ARiMR-u będą przyjmować do 15 września. W kolejnym etapie przyznawane będą premie za każdego zaszczepionego na festynie – jeśli pierwszą dawkę przyjmie na nim co najmniej sto osób. Będzie też ogólnopolski konkurs KGW na Medal z punktami za zaszczepione osoby przed i po roczniku 1962.

W ramach promocji #SzczepimySię z KGW będzie też konkurs na najładniejsze zdjęcie z festynu promujące szczepienie przeciw COVID-19.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: