Kolejna ofiara koronawirusa

Dziennikarz , 17 marca 2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o kolejnych 28 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Jest wśród sześć osób w naszym województwie.

Podano też informację o piątym już zgonie związanym z pandemią – to pacjent z Wałbrzycha, 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Według najnowszych danych przekazanych rano przez resort zdrowia obecność koronawirusa potwierdzono u kolejnych 28 osób. Pacjenci są w stanie stabilnym. Potwierdzone przypadki dotyczą sześciu osób z województwa pomorskiego.

Przypomnę, że koronawirus wywołuje chorobę objawiającą się m.in gorączką, dusznościami, kaszlem, bólami mięśni i zmęczeniem. Przy takich objawach nie należy zgłaszać się do przychodni, tylko telefonicznie skontaktować się z SANEPiDem albo zgłosić się do szpitala zakaźnego. Tych zaleceń nie przestrzegał pacjent w Pucku, w związku z tą sytuacją obraduje tam właśnie sztab kryzysowy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: