Kolejowa “Taryfa Pomorska” w górę

Dziennikarz , 13 lipca 2022

foto: pomorskie.eu
Klëka Radia Kaszëbë, 13.07.2022, 15:55

Z początkiem sierpnia wzrośnie “Taryfa Pomorska” – zapowiada samorząd województwa.

Drożej będzie od 1 sierpnia. Podwyżkę tłumaczy wzrostem inflacji, rosnącymi cenami energii i kosztów materiałów eksploatacyjnych. Chodzi o jednolite ceny biletów dla podróżujących zarówno pociągami SKM jak i Polregio.

Wzrosną one średnio o 15 procent. Oznacza to, że np. najtańszy bilet normalny w strefie do 6 km będzie kosztować 4 zł 80 gr. Natomiast za bilet z Gdańska do Słupska trzeba będzie zapłacić 28 zł i 30 gr. Jest jednak furtka, z której można skorzystać, by przez pół roku płacić mniej. Wystarczy bilety kupować przez aplikacje mobilne i platformy internetowe. W kanałach elektronicznych będą bowiem tańsze o 7 i pół % do końca stycznia przyszłego roku.

Samorząd naszego województwa zwraca uwagę, że średnio o 15 procent wzrosną również ceny biletów na pociągi spółki Polregio w taryfie ogólnopolskiej. Podwyżki wprowadzają też inne samorządy. Na Śląsku podróżni będą płacić nawet do 25 procent więcej.

foto: pomorskie.eu

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: