Wykształcą pielęgniarki przy wsparciu z powiatu puckiego

Dziennikarz , 10 stycznia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 10.01.2020 11:55

Będą kształcić przyszłe pielęgniarki także przy wsparciu z powiatu puckiego. Kaszubsko – Pomorska Szkoła Wyższa w Wejherowie podpisała porozumienie z samorządem powiatu oraz szpitalem w Pucku, dotyczące m.in. odbywania praktyk.

Wcześniej taka współpraca została zawiązana także ze starostwem w Wejherowie i spółką Szpitale Pomorskie.

– To pokłosie uzyskania przez szkołę certyfikatu Ministerstwa Zdrowia na prowadzenie studiów pielęgniarskich pierwszego stopnia – mówi kanclerz wejherowskiej uczelni Rafał Gierszewski.

Do uruchomienia pielęgniarstwa niezbędna jest jeszcze zgoda Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ale to wydaje się być formalnością – dodaje kanclerz Kaszubsko – Pomorskiej Szkoły Wyższej. W ramach współpracy powiat pucki przekazał uczelni pomoce dydaktyczne o wartości 17 tys zł. Jak podkreśla starosta Jarosław Białk – powiat od lat stawia na szkolnictwo zawodowe.

Kaszubsko – Pomorska Szkoła Wyższa w Wejherowie na pierwszym roku pielęgniarstwa planuje przyjąć 80 studentów. Zainteresowanie jest duże, bo chętnych już teraz jest więcej niż miejsc. Uczelnia będzie jedyną prywatną w naszym województwie, kształcącą w tym kierunku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: