Kulminacyjny punkt Gdańskich Dni Kaszubskich

Dziennikarz , 29 maja 2024

fot. UM w Gdańsku
Klëka Radia Kaszëbë 29.05.2024, 15:55

W Gdańsku jutro rozpoczyna się kulminacja największego w tym mieście, kaszubskiego wydarzenia kulturalnego

Gdańskie Dni Kaszubskie rozpoczęły się na początku tygodnia projekcją filmu „Tam, gdzie ptaki są farwné” i warsztatami śpiewu. Miasto jest czarno-żółte za sprawą kaszubskich flag. Największa zawiśnie o 17.00 na maszcie Góry Gradowej przy Hevelianum. – To symboliczne  podkreślenie faktu, że Gdańsk był, jest i będzie kaszubski – mówi Łukasz Richert ze Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Gdańskie Dni Kaszubskie potrwają do 7 czerwca. To największe takie wydarzenie na terenie miasta, choć organizowane dopiero po raz trzeci.

Jutro startuje Jarmark na Ołowiance i Kaszëbë Music Festival. Zaplanowano też wernisaż plenerowej wystawy poświęconej Lechowi Bądkowskiemu. 1 czerwca będzie inscenizacja targu rybnego, na który przypływali rybacy z Półwyspu Helskiego. W programie jest też m.in. kaszubskojęzyczny spektakl, spacer z przewodnikiem po mieście oraz otwarte spotkanie poświęcone aktywności kaszubskiej w Gdańsku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: