„To będzie święto lekkoatletyki” – zapowiadają organizatorzy zawodów w Rumi z udziałem polskich olimpijczyków.

Dziennikarz , 9 września 2021

Klëka Radia Kaszëbë 9.09.2021,14:55

Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd odbędzie się w sobotę na miejskim stadionie. 

Swój udział potwierdzili m.in. biegacze: brązowy medalista na 800 metrów Patryk Dobek,  złote i srebrne medalistki w sztafecie Iga Baumgart-Witan i Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Kornelia Lesiewicz i Mateusz Borkowski. Będą też oszczepnicy: Marcin Krukowski i Cyprian Mrzygłód. Oprócz olimpijczyków przyjadą reprezentanci Polski na poziomie mistrzowskim – mówił na naszej antenie trener główny bloku wytrzymałości Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Zbigniew Rolbiecki.

Oprócz rywalizacji olimpijczyków przewidziano m.in. sztafety juniorskie z powiatu wejherowskiego, zawody na dystansie stu metrów oraz rzut oszczepem zawodników z okręgu pomorskiego. – To święto sportu jak na Rumię przystało – mówił Jolanta Król z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wstęp na rumski stadion będzie bezpłatny. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią na widowni może zasiąść maksymalnie 780 osób. Rozmowy o sobotnim Meetingu Gwiazd posłuchać można na radiokaszebe.pl

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: