LGD Stolem z Lipusza rozda 150 tys euro na zakładanie działalności gospodarczej

Dziennikarz , 17 listopada 2021

Klëka Radia Kaszëbë 17.11.2021, 7:55

60 tys zł na założenie firmy będą mogli pozyskać mieszkańcy z terenu działania Lokalnej Grupy Działania Stolem. To część z dodatkowej puli unijnych środków przyznanych pomorskim LGD przez samorząd województwa pomorskiego.

Lwia część tych pieniędzy ma pomóc mieszkańcom naszego regionu w zakładaniu własnej działalności gospodarczej. W przypadku LGD Stolem chodzi o gminy: Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Lipusz i Nowa Karczma. Do wzięcia będzie w sumie 150 tysięcy euro. – Nabór wniosków rozpocznie się 30. listopada – zapowiada dyrektor biura LGD w Lipuszu Robert Ebertowski. LGD Stolem otrzymało dodatkowo 400 tysięcy euro. Oprócz dotacji dla przyszłych przedsiębiorców w planie jest m.in. wsparcie samorządów w rozwoju infrastruktury rekreacyjnej, kulturalnej i sportowej. Podobny był podział puli podstawowej, w której grupa z Lipusza dysponowała dwoma milionami euro.

Dodatkowe unijne wsparcie otrzymało 15 pomorskich Lokalnych Grup Działania, w sumie 10 mln euro. W najbliższym czasie można się spodziewać ogłaszania przez nie konkursów o dofinansowanie.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist