Maj będzie w Gdyni miesiącem wrażliwości

Dziennikarz , 7 maja 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 07.05.2019 09:55

W Gdyni rozpoczyna się majowa kampania „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”. W programie na najbliższy weekend jest m.in. spotkanie integracyjne dla dzieci chorujących na cukrzycę.

– Empatia może pomóc w przekroczeniu wielu barier – mówi Magdalena Biegańska z biura pełnomocnika prezydenta Gdyni ds. osób z niepełnosprawnością.

Kampanię zorganizowano po raz trzeci. Celem jest uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, ale także chorych czy starszych.

Kampanię wsparło wiele instytucji, w programie jest m.in. bieg charytatywny, warsztaty w szkołach na temat mukowiscydozy czy lekcje empatii. Najbliższa niedziela będzie poświęcona m.in. problemowi cukrzycy u dzieci i młodzieży.

mówi Ewa Dygaszewicz, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Wojewódzkiego i Koła Miejskiego w Gdyni. Spotkanie odbędzie się 12 maja o 10:00 w Centrum Nauki Experyment. Pełny harmonogram można znaleźć na stronie miasta Gdynia w zakładce poświęconej kampanii „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: