MEVO 2.0 ma testowo wystartować we wrześniu

Dziennikarz , 25 maja 2023

fot: Radio Kaszëbë
Klëka Radia Kaszëbë 25.05.2023, 6:55

Będzie opóźniony o co najmniej dwa miesiące, ale wystartuje. System roweru metropolitalnego MEVO ma być testowo uruchomiony we wrześniu.

Opóźnienie wynika z konieczności zmiany producenta rowerów elektrycznych. Na taki krok zdecydował się hiszpański operator MEVO po problemach w Szwecji z modelem, który miał być wprowadzony także u nas. Przy obciążeniach pękała w nim rama. – Zamiast włoskich rowerów na ulice pomorskiej metropolii wyjadą amerykańskie Segway’e – mówi Dagmara Kleczewska, kierownik projektu Mevo. Sprawdziły się już w Stanach Zjednoczonych i Europie.

We flocie Mevo pozostanie tysiąc już dostarczonych do Gdańska rowerów bez napędu, co do których nie ma żadnych zastrzeżeń. Wewnętrzne testy mają być wznowione w sierpniu, a we wrześniu rowery na minuty wypróbują mieszkańcy pomorskiej metropolii. Jeżeli nie będzie zastrzeżeń, system zostanie oddany do użytku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: