Miejsce na piknik, a pod nim parking – Park Centralny w Gdyni oficjalnie otwarty

Dziennikarz , 30 sierpnia 2023

fot. UM Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë 30.08.2023, 15:55

Uruchomieniem fontanny w sadzawce, która zimą zamieni się w lodowisko, otwarto w Gdyni trzecią i ostatnią część Parku Centralnego.

Polana piknikowa, tor wrotkarski i pawilon gastronomiczny wybudowano na terenie przy skrzyżowaniu ulicy Świętojańskiej i alei Piłsudskiego. W jego sąsiedztwie wcześniej powstały m.in. ogród sensoryczny, siłownie zewnętrzne, plac zabaw, skatepark czy zacienione miejsca wypoczynku. – Ten park jest dla osób w każdym wieku i o każdym  poziomie sprawności ruchowej – podkreślał na otwarciu prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Zielona przestrzeń do wypoczynku i rekreacji  w centrum Gdyni powstała w niespełna pięć lat. – To mieszkańcy wpłynęli na sposób zagospodarowania tego miejsca – podkreślał prezydent miasta.

Park Centralny w Gdyni kosztował w sumie 81 mln zł. Ostatnia część była tą najdroższą, bo w jej ramach wybudowano też podziemny parking na 270 samochodów. Z okazji otwarcia gdynianie mogą z niego korzystać bezpłatnie, do najbliższej niedzieli włącznie.

fot. UM Gdyni
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: