Mieszkańcy Pomorza aktywowali w te wakacje ponad 53 tys. bonów turystycznych

Dziennikarz , 3 września 2020

Mieszkańcy Pomorza aktywowali dotąd 53 tys 700 bonów turystycznych. To jedna piąta z przygotowanej dla nich puli. Bony można wykorzystać do końca marca 2022 roku.

Bon w wysokości 500 złotych przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje dodatek „500+”. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony, jednak by otrzymać drugi należy złożyć odpowiednie oświadczenie na PUE ZUS. Bonem można płacić za noclegi oraz imprezy turystyczne na terenie Polski nie tylko w wakacje. Można go wykorzystać na wspólny weekend bądź zimowisko – przypomina ZUS. Bonem można płacić u podmiotów, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest na niej ponad 16 tys 900 firm.

Choć bonem turystycznym można płacić do końca marca 2022 roku, to nie znaczy że do tego czasu trzeba skorzystać z noclegu czy imprezy. Można bowiem opłacić rezerwacje na pobyt w późniejszym terminie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: