Milionowa kara za wylewanie odpadów niebezpiecznych bezpośrednio do gruntu

Dziennikarz , 6 marca 2023

fot. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku
Klëka Radia Kaszëbë, 06.03.2023, 06:55

Milion złotych kary nałożył Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku na firmę prowadzącą działalność w Luzinie. Stwierdzono, że wylewała niebezpieczne odpady do dołów w ziemi.

Trafiła do nich zawartość 26 stulitrowych beczek z farbami i lakierami, przez co skażeniu uległo 75 metrów sześciennych gruntu. – W naszej ocenie doszło do rażącego naruszenia przepisów ochrony środowiska – podkreśla  Radosław Rzepecki z WIOŚ w Gdańsku – które odznaczało się wysoką szkodliwością i powinno być bezwzględnie zwalczane. Na milionie złotych kary się nie skończyło. Stwierdzono bowiem szereg uchybień. Osobne postępowanie prowadzi jeszcze prokuratura, a za przestępstwo odpadowe sprawcy grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Ostatnio o informowaliśmy też o ujawnieniu nielegalnych składowisk w powiecie bytowskim oraz w gminie Sulęczyno. W obu przypadkach trwają jeszcze czynności sprawdzające, które potrwają około 2 tygodni.

fot. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist