Mistrzostwa Świata FIFA U20 Polska 2019 w Gdyni

Dziennikarz , 21 maja 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 21.05.2019 08:55

Murawa w perfekcyjnym stanie i przygotowane zaplecze – Gdynia jest gotowa do piłkarskiego święta. 23 maja rozpoczną się Mistrzostwa Świata FIFA U20 Polska 2019.

Do 15 czerwca w Gdyni oraz: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi i Tychach rywalizować będą 24 najlepsze drużyny świata. Rozegrane zostaną 52 spotkania, z czego 10 na gdyńskim Stadionie Miejskim. Właśnie na nim stan przygotowań przedstawili wczoraj: wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk oraz dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Rafał Klajnert.

Mistrzostwa Świata FIFA U20 to turniej, który wykreował takie gwiazdy piłki nożnej jak: Diego Maradona, Ronaldinho czy Messi. Pierwszy mecz na gdyńskim stadionie odbędzie się w ten czwartek – o 18:00 zmierzą się Meksyk i Włochy. Posiadacze biletów w dni meczowe będą mogli bezpłatnie poruszać się gdyńską komunikacją miejską. Będą też wydarzenia towarzyszące – jak sobotnie „Mistrzowskie Smaki Świata”.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: