Modernizują oczyszczalnię ścieków w Dębogórzu

Dziennikarz , 10 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 10.07.2019 11:55

Oczyszczalnia ścieków w Dębogórzu przechodzi kolejną modernizację. Zakres przeprowadzanych prac obejmuje między innymi obszar gospodarki osadowej.

Oczyszczalnia w Dębogórzu jest jednym z najnowocześniejszych i największych tego rodzaju obiektów w kraju. Jej powierzchnia to 36 hektarów. W ciągu doby trafia do niej około 60 tysięcy metrów sześciennych nieczystości z obszaru Gdyni, Rumi, Redy i Wejherowa. Jak mówi Wiesław Kujawski, wiceprezes PEWIK Gdynia, modernizacja jest potrzebna ponieważ liczba mieszkańców, którą obsługuje przedsiębiorstwo ciągle wzrasta.

Projekt obejmuje również hermetyzację obiektów oczyszczalni. Ma ona zmniejszyć wydostający się z nich odór, który odczuwają mieszkańcy Rumi i okolic.

Zadania, które zostaną wykonane w ramach inwestycji to także budowa kanalizacji sanitarnej w Gdyni przy ul. Prostokątnej oraz wykorzystanie źródeł odnawialnych do produkcji energii elektrycznej. Całkowity koszt projektu to prawie 105 mln złotych, z czego ponad 54 mln złotych stanowi unijne dofinansowanie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: