Na wkład własny w termomodernizację budynków wielorodzinnych – pożyczki udziela WFOŚ w Gdańsku

Dziennikarz , 4 maja 2023

Klëka Radia Kaszëbë, 05.05.2023, 07:55

Remiz wystartował. Nie chodzi tu o ptaka, a o program który ma wesprzeć modernizację energetyczną budynków wielorodzinnych.

W jego ramach Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku udziela niskooprocentowanych pożyczek. – To pieniądze na tzw. wkład własny przy finansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego – wyjaśnia Marcin Gregorowicz, kierownik Działu Doradców Energetycznych. Dlatego pierwszym krokiem jest uzyskanie promesy z BGK. Pożyczka udzielana jest na okres do 15 lat, ze stałym oprocentowaniem 4% w skali roku. Ma przyspieszyć inwestycje w ocieplanie budynków czy montaż odnawialnych źródeł energii. – Korzystnych dla środowiska i dla naszych portfeli  – zachęca Marcin Gregorowicz.

Program “Remiz” adresowany jest do pomorskich samorządów, spółdzielni mieszkaniowych i przedsiębiorców. Nabór potrwa do 2026. roku albo do wyczerpania środków. W puli jest 10 mln zł.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: