Rozpoczął się nabór do budżetów obywatelskich

Dziennikarz , 1 kwietnia 2019

Pod znakiem budżetów obywatelskich upłynie kwiecień w Wejherowie, Rumi, Redzie, Pucku i Władysławowie. Dziś rozpoczyna się tam nabór wniosków i potrwa do końca miesiąca.

– Zgłaszać można zarówno propozycje inwestycji jak i tzw. projekty nieinwestycyjne – zachęca zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz.

W Wejherowie jak co roku do podziału jest 1 mln zł.

W Redzie z miejskiej kasy do podziału w budżecie obywatelskim przeznaczono 375 tys zł, a koszt jednego projektu nie powinien przekroczyć 75 tys zł. – Nieco mniejsza kwota ogólna, ale z większym limitem na jedno zadanie jest w Pucku – mówi burmistrz Hanna Pruchniewska.

W kwietniu nabór do budżetu obywatelskiego przeprowadzają także w gminie Władysławowo – z podziałem na projekty miejskie i wiejskie. Najwięcej do podziału mają za to w Rumi – półtora mln zł, gdzie zmieniono część procedur – w tym zwiększenie maksymalnej wartości projektów do 300 tys zł.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: