Nabór wniosków o dofinansowanie zakupu sprzętu do zdalnej nauki

Dziennikarz , 12 maja 2020

Ministerstwo Cyfryzacji ogłasza kolejny nabór wniosków o dofinansowanie zakupu sprzętu do zdalnej nauki. Tym razem wsparcie otrzymają tylko gminy.

W pierwszej edycji programu „Zdalna szkoła” ubiegać się o wsparcie mogły także samorządy powiatowe. Skorzystał na tym powiat pucki pozyskując 80 tys zł, a maksymalną kwotę stu tys zł uzyskały m.in. powiaty: bytowski, kartuski, kościerski, lęborski i wejherowski. Razem z wnioskami gmin w pierwszej transzy pomorskie samorządy pozyskały 9 mln 785 tys zł.

W „Zdalnej szkole +” w skali kraju będzie do podziału 180 mln zł, nabór rozpocznie się 15 maja. Zwiększono górny limit dofinansowania, bo gminy mogą pozyskać od 35 do 165 tys zł. Jaka kwota trafi na ich konto zależy od liczby rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia.

Złożenie wniosku o dofinansowanie będzie gwarancją wypłaty i nie trzeba będzie czekać z zakupem na podpisanie umowy i przelew. Finansowane będą zakupy poczynione od 16 marca tego roku na rzecz uczniów lub nauczycieli, którzy potrzebują go do zdalnych zajęć. Kiedy lekcje wrócą do szkół, sprzęt też tam trafi.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: