Nabór wniosków w programie „Czyste Powietrze” został wstrzymany

Dziennikarz , 8 stycznia 2019

Nabór wniosków w ramach priorytetowego programu „Czyste Powietrze” został tymczasowo wstrzymany. Jak poinformował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku sytuacja ma charakter przejściowy.

Wynika ze względów formalno-prawnych oraz technicznych. Przypomnę, że program „Czyste powietrze” oprócz wymiany starych pieców obejmuje teraz inwestycje związane z termomodernizacją budynków. Wniosków nie składa się już do gmin, tylko do WFOŚ-u. Jak czytamy w komunikacie – nabór wniosków o dofinansowanie zostanie wznowiony niezwłocznie po aktualizacji programu priorytetowego Czyste powietrze oraz dostosowaniu systemów informatycznych wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej do zmian w prawie. Chodzi o zmianach w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Klëka Radia Kaszëbë, 08.01.2019 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: