„Nadal uważamy, że trzeba ograniczyć presję budowlaną na tereny, które nie są jeszcze do tego przeznaczone” – oświadczył Marcin Majek

Dziennikarz , 6 kwietnia 2023

fot. Urząd Gminy w Kosakowie
Klëka Radia Kaszëbë, 06.04.2023, 15:55

W gminie Kosakowo wraca temat zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Przypomnijmy, że poszerzenia stref pod zabudowę mieszkaniową domagała się pod koniec lutego grupa mieszkańców. By wzmocnić przekaz blokowała ruch w centrum Kosakowa traktorami i wywrotkami. Jak zaznaczył na naszej antenie wójt Kosakowa – obecne plany miejscowe zabezpieczają potencjał rozwojowy gminy na kilkadziesiąt lat.

Samorząd nie chce ograniczenia działalności rolniczej w gminie. Nowe osiedla oznaczałyby też wielomilionowe nakłady na budowę wodociągów, kanalizacji, dróg, chodników, szkół i przedszkoli. Do studium wprowadzono natomiast strefę usługową z miejscem na ośrodek zdrowia. To postulat mieszkańców. Jak opisuje wójt – są plany, by poprawić w gminie dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej.

Studium wyłożono do publicznego wglądu. Uwagi do niego można składać do 25 kwietnia, a 19 kwietnia odbędzie się dyskusja podczas otwartego spotkania. Rozmowy z wójtem gminy Kosakowo można posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: