Największy na świecie producent puzzli zainwestuje w Rumi ponad 70 mln złotych

Dziennikarz , 13 kwietnia 2022

foto: Urząd Miasta Rumia
Klëka Radia Kaszëbë, 13.04.2022, 08:55

Największy na świecie producent puzzli wybuduje w Rumi swoje centrum logistyczne. Szacowana wartość inwestycji to 70 mln zł.

– Wiążemy się z Rumią by dalej się rozwijać – mówi Kazimierz Wierzbicki, założyciel i akcjonariusz firmy Trefl S.A. Firma podpisała umowę na zakup ponad 9-u hektarów przy ulicy Północnej. To w tej części Rumi, o której atrakcyjność dla przedsiębiorców dba miejska spółka Rumia Invest Park. Jej prezes Agnieszka Rodak liczy na dalszą współpracę z nowym partnerem biznesowym. W Rumi przybędą miejsca pracy – to jedno z założeń rozwijanej w mieście strefy inwestycyjnej. Dla burmistrza Michała Pasiecznego ważne jest też, że firma znana jest ze swojej odpowiedzialności społecznej.

Inwestycja w Rumi ma pomóc Treflowi w zajęciu znaczniejszej pozycji na światowym rynku puzzli. Choć już teraz produkuje ich najwięcej na świecie. W zeszłym roku było to 25 milionów pudełek.

foto: Urząd Miasta Rumia
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: