Current track

Title

Artist


Nauczyciele zawieszają strajk

Dziennikarz , 26 kwietnia 2019

Strajk nauczycieli od jutra zawieszony. Najpierw decyzję ogłosił Związek Nauczycielstwa Polskiego, a po nim Wolny Związek Zawodowy „Solidarność – Oświata”.

Jak poinformował przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz, decyzję o zawieszeniu strajku podjęto, by „zapewnić uczniom warunki do spokojnego ukończenia roku” oraz w trosce o prawidłowy przebieg egzaminu dojrzałości. Lider ZNP zapowiedział także, że nauczyciele nie składają broni i nie zgadzają się na warunki, na które przystała NSZZ „Solidarność”. Związek Nauczycielstwa Polskiego ma w czerwcu zorganizować okrągły stół edukacji. Rozpoczyna też „budowę szerokiej koalicji na rzecz stworzenia tzw. pakietu wrześniowego”. Jego częścią ma być program „Szkoła na szóstkę” wypracowany z partnerami.

Decyzję o zawieszeniu strajku od 27 kwietnia podjęło też prezydium Wolnego Związku Zawodowego „Solidarność – Oświata”, który jest członkiem Forum Związków Zawodowych. Była to reakcja na oświadczenie szefa ZNP, podjęto ją by nie rozbijać jedności związków. WZZ zapowiedział też, że podobnie jak ZNP nie podpisze porozumienia w takim kształcie, w jakim rząd podpisał je z NSZZ „Solidarność”.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.