Niemiecki rynek pracy otwiera się na pracowników spoza UE

Dziennikarz , 2 stycznia 2019

Z 2019 rokiem niemiecki rynek pracy otwiera się na pracowników spoza Unii Europejskiej. To może oznaczać odpływ pracowników zza naszej wschodniej granicy na zachód.

Według projektu znowelizowanej niemieckiej ustawy, pracownicy będą mogli przez pół roku legalnie szukać zatrudnienia, a później legalnie pracować. Część pracodawców uważa, że to znacznie pogorszy warunki na rynku pracy w Polsce, ponieważ Ukraińcy będą woleli pracować tam, gdzie otrzymają trzy razy większe wynagrodzenie. Jednak prezes Kaszubskiego Związku Pracodawców, Zbigniew Jarecki uspokaja – nie będzie tak źle. Pracownicy zza wschodniej granicy u nas zostaną, jeśli się o nich zatroszczymy – dając im legalne zatrudnienie i dobre zarobki. Ukraińcom do nas bliżej, nie tylko na mapie, ale i pod względem kulturowym i językowym. Kaszubski Związek Pracodawców apeluje głównie do firm w nim zrzeszonych, a tych jest już w strukturach związku ponad 200.

Klëka Radia Kaszëbë, 02.01.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: