Wiedzą, jak poprawić jakość życia niepełnosprawnych

Dziennikarz , 28 maja 2021

Klëka Radia Kaszëbë 28.05.2021 08:55

Może być przykładem dla samorządów w innych regionach. Mowa o Standardzie Minimum Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i Otoczenia.

Fot. OMGGS(1)
Fot. OMGGS

Systemowe rozwiązania – jako pierwsze w Polsce – wypracowało samorządowe stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot. Trzeba to pokazywać jako dobrą praktykę, z której mogą korzystać inni – ocenił sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Paweł Wdówik na spotkaniu z twórcami dokumentu. Zwrócił uwagę na kompleksowość rozwiązań. Rozwiązania zawarte w standardzie są odpowiedzią na zdiagnozowane, realne potrzeby. Jego kompleksowość osiągnięto dzięki współpracy różnych środowisk – wyjaśnia zastępca prezydenta Wejherowa Beata Rutkiewicz.

W Standardzie Minimum zawarto 30 konkretnych zadań, które mają być realizowane w gminach i powiatach na rzecz poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami i ich otoczenia. Wśród nich są m.in. szkolenia przedstawicieli służby zdrowia, nauczycieli i urzędników, zamówienia publiczne z klauzulami społecznymi i bezpłatne punkty porad prawnych.

Fot. OMGGS
Fot. OMGGS

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: