Nowicjusze i światowa czołówka – żeglarze z niepełnosprawnościami trenowali na zgrupowaniu w Mrągowie

Dziennikarz , 18 września 2023

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë, 18.09.2023, 08:55

Treningi zakończone trzydniowymi regatami. W żeglarskim szkoleniu w Mrągowie wzięło udział 40 osób z niepełnosprawnościami. Towarzyszyli im zawodnicy ze światowej czołówki.

Takie zgrupowania odbywają się od kilku lat dzięki współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wiatru w żagle mogą na nich nabrać zarówno nowicjusze jaki i doświadczeni żeglarze, jak członek kadry narodowej PZŻ Waldemar Woźniak. Klinika sportowa ma uświadamiać osobom niepełnosprawnym, że żeglarstwo to sport także dla nich. Na tych zgrupowaniach jak w domu czuje się Piotr Cichocki, wielokrotny mistrz świata i Europy.

Po zgrupowaniu w Mrągowie kadra narodowa PZŻ szykuje się już do następnych wyzwań. W piątek żeglarze wyruszają do Hiszpanii na Mistrzostwa Europy w klasie Hansa 303. Po tygodniu przerwy obierają kurs na Portugalię, by walczyć o medale Mistrzostw Świata.

fot. PZŻ

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: