Nowy rozkład jazdy PKP Intercity

Dziennikarz , 10 grudnia 2021

foto: PKP Intercity

Pociągi Intercity pojadą szybciej i częściej z Trójmiasta do Warszawy – wynika z nowego rozkładu jazdy zaprezentowanego przez tego przewoźnika. Zmiany wejdą w życie 12 grudnia.

Najszybsze pociągi pokonają trasę z Gdyni Głównej do Warszawy Centralnej w 2 godziny i 55 minut. Składy ekonomiczne w niecałe 3 godziny dojadą z Gdańska. Wliczając połączenia sezonowe do wyboru będzie 30 połączeń między Trójmiastem a Warszawą. Nowością na torach będzie też m.in. skład TLK Flisak z Gdyni do Katowic, który zapewni również możliwość dojazdu do m.in. Grudziądza, Płocka, Łodzi i Częstochowy. Kursujący między Trójmiastem a Poznaniem pociąg IC Lednica pojedzie w wakacyjne weekendy w wydłużonej relacji do i z Wrocławia. W nowym rozkładzie mieszkańcy m.in. Trójmiasta, Malborka, Tczewa i Wejherowa zyskają dodatkowe połączenie do Szczecina dzięki wydłużeniu relacji pociągu IC Bryza.

To niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać od 12 grudnia. Nowy rozkład jazdy jest dopasowany do prowadzonych modernizacji linii kolejowych.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: