O stosowanie się do zaleceń w związku z sytuacją epidemiczną apelują samorządowcy

Dziennikarz , 5 października 2020

Klëka Radia Kaszëbë 05.10.2020 08:55

Zachowujmy się odpowiedzialnie – apelują starostowie powiatów: kartuskiego i wejherowskiego. Proszą o stosowanie się do dodatkowych obostrzeń.

Od soboty obowiązują one w większości kaszubskich powiatów. Nadal w czerwonej strefie z pozostaje powiat kartuski, a dołączył do niego Sopot. Należy tam wszędzie w przestrzeni publicznej zasłaniać nos i usta. W uroczystościach rodzinnych może brać udział do 50-u osób, w kościele dozwolona jest połowa obłożenia.

– Stosujmy się do tych zasad – apeluje kartuski starosta Bogdan Łapa.

Od soboty w strefie żółtej z nieco łagodniejszymi obostrzeniami jest 9 pomorskich samorządów, w tym powiaty: bytowski, kościerski, pucki, wejherowski i gdański oraz Gdańsk i Gdynia.

– To ostrzeżenie o rosnącej liczbie zachorowań, dlatego przestrzegajmy wytycznych – zachęca wejherowska starosta Gabriela Lisius.

W strefie żółtej w uroczystościach rodzinnych może brać udział do stu osób, wydarzenia sportowe i kulturalne w pomieszczeniach odbywają się z jedną czwartą publiczności. Wszystkie zalecenia przypomina m.in. Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gdańsku na swojej stronie internetowej.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist